Motywacja

[Motywacja][bleft]

Aplikacje do nauki języków

[Aplikacje][bsummary]

Kursy Językowe Online

[Kursy][twocolumns]

Rozrywka w i o języku obcym

[Zabawne][grids]

Dzieci

[Dzieci][bsummary]

Recenzje

[Recenzje][twocolumns]

Zagraniczny kącik muzyczny

[kącik muzyczny][grids]
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mleczko pszczele - poprawa intelektualnej i fizycznej pracy.

http://knol.google.com/k/royal-jelly#
Mleczko pszczele ( Royal Jelly ) to królewski dar ula. To ono wpływa na żywotność pszczół. Odżywiają się
nim wszystkie larwy pszczół. Do 3 dnia  życia karmione są larwy tych, z których powstają pszczoły robotnice. Te przeżywają 30-35 dni. Larwy, z których powstają matki pszczele karmione są mleczkiem przez cale swoje życie, najobficiej w ciągu pierwszych 5 dni. Te z kolei żyją 4-6 lat! Królowa, odżywiająca się nim żyje 40 razy dłużej od pszczół nim nie karmionych.
http://www.zacharyfarmsllc.com/shanghai%20bees.htm
Dokładny skłąd mleczka pszczelego nie jest jeszcze znany. Do tej pory zidentyfikowano wiele mikro i makroelementów, 24 aminokwasy, enzymy, inhibiny, hormony (szczególnie wzrostowy).

U ludzi Royal Jelly powoduje usunięcie zmęczenia, poprawę koncentracji, przypływ energii życiowej, przywrócenie spokoju (u  pacjentów chorych na nerwice, któym podawano mleczko pszczele zaobserwowano poprawę ich stanu ).
Mleczko poprawia wzrok, pamięć, pomaga przy problemach ze snem, podnosi odporność organizmu, odmładza.
Zapobiega wypadaniu włosów a co więcej, zaobserwowano, że osobom je przyjmującym zagęściły się włosy; obniża poziom cholesterolu, jak również jest bardzo pomocne w leczeniu wielu schorzeń, np. dermatologicznych, reumatycznych, okulistycznych, pomocne przy chorobach np. gruźlicy płuc, problemach z nerkami itd.

Mleczko od wieków jest znane i stosowane w chińskiej medycynie, jednak dopiero teraz naukowcy są w stanie potwierdzić rzeczywiste jego działanie.


Spotyka się z róznymi zaleceniami stosowania mleczka pszczelego.

Zawsze jest to bardzo mała ilość, około 50-100 mg dziennie. Do słoiczków zawierających tę cudowną substancję zazwyczaj dołączane są miniatórowe łyżeczki. Zaleca się kurację mleczkiem dwa razy do roku po 40 dni. Należy je przyjmować 30 minut przed posiłkiem, podjęzykowo.

Dla nas uczących się najważniejsze korzyści płynące ze spożywania mleczka to wspomniane już podniesienie możliwości umysłowych, koncentracja, uspokojenie nerwów, optymizm, energia. Wzmocnienie organizmu tez pozostaje nie bez znaczenia - mniej chorujemy, wiecej sie uczymy ;)Wpisy powiązane tematycznie:

1. Poprawa koncentracji - napoje energetyzujace czy... kakao ?Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 komentarz:

  1. Jak dwa razy w roku po 40 dni, to się nawet opłaca. Poszukam sobie jakiegoś Polskiego producenta - z pewnością się znajdzie.

    OdpowiedzUsuń