Motywacja

[Motywacja][bleft]

Aplikacje do nauki języków

[Aplikacje][bsummary]

Kursy Językowe Online

[Kursy][twocolumns]

Rozrywka w i o języku obcym

[Zabawne][grids]

Dzieci

[Dzieci][bsummary]

Recenzje

[Recenzje][twocolumns]

Zagraniczny kącik muzyczny

[kącik muzyczny][grids]
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Coursera - dostęp do prestiżowej edukacji na świecie, za darmo


W poprzednim wpisie mowa była o korzyściach płynących z nauki języków -Powody, dla których warto uczyć się języków obcychjedna  z wymienionych zalet brzmiała : 

  • znajomość języków umożliwia dotarcie do materiałów naukowych i edukacyjnych bedących niedostępnymi w innych językach
W poniższym artykule skupimy się na przykładzie tekiego źródła wiedzy.


Prezentuję Wam niezwykłą platformę edukacyjną, której partnerami są najlepsze uniwersytety i organizacje świata, oferujące bogatą gamę różnorodnych kursów, dostępnych dla każdego, za darmo! Coursera jest Platformą, na której znajdziemy setki kursów z Uniwersytetów jak Stanford, Princeton, National Taiwan University, Universidad Nacional Autónoma de México czy organizacji jak National Geographic Society. Pełna lista tutaj.

Wykłady są dostępne w wielu językach, zatem brak kursów językowych nie jest minusem- normalna nauka w języku obcym to najlepsze narzędzie do doskonalenia naszych umiejętności. Szkoli nie tylko znajomość języka samą w sobie, uczy funkcjonowania i myślenia w danym języku, a jako efekt uboczny realizacji kursu w nieojczystym języku uczula na specjalistyczne nazewnictwa zjawisk i tematów co okaże się nieocenione na polu zawodowym!

Polskie napisy do niektórych kursów już istnieją, a tlumaczenie innych jest w trakcie.

Kurs Coursery jest wyzwaniem, w którym doskonalenie języka to wspomniany efek uboczny. Coursera przede wszystkim umożliwia nam dostęp do wiedzy, podnosząc kwalifikacje, na które nie mamy szans bez znajomości języków.
przykładowe okno wyboru
 języku kursów

Coursera proponuje kursantom odpłatne certyfikaty ukończenia kursów, które umożliwiają podzielenie się swoimi dokonaniami na profilu LinkedIn!

Kursy mają czytelną, nowoczesna formę. Nauka online jest przyjemna, ale nie ma łatwo - materiał jest przystępny, aczkolwiek Coursera kładzie nacisk na to by został jak najlepiej przyswojony i zrozumiany przez ucznia, dlatego regularnie sprawdzane są poczynania kursantów za pomocą testów i innych wyzwań specjalnie dla nich przygotowanych.

Od momentu rozpoczęcia kursu, określone są ramy czasowe, w których oczekiwane jest, że uczeń przerobi materiał.

Czeka na nas wiele zachęcających form przekazywania nam wiedzy. W tym świetnie przygotowane filmiki z wykładami, wzbogacone także w bardziej relaksujące wywiady z ludźmi świata nauki czy biznesu. Tymi którzy otrzymali świetną edukację, a także tymi "bardziej zwykłymi", którzy odnieśli sukces w różnych dziedzinach. Opowiedzą nam o swojej podróży do osiągnięcia celu, dzieląc się metodami, które dla nich okazały się decydujące.


Sam sprawdź na czym to polega i już dziś rozpocznij kurs, o którym marzysz, z Uniwersytetu, o którym nie śmiałeś dotychczas nawet marzyć!

Coursera.org


Przykładowe kursy:


W kolejnym artykule przybliżę jeden wybrany kurs, który sama ukończyłam, a który absolutnie jest niezbędny wszystkim, posługującym się językiem angielskim w stopniu średniozaawansowanym conajmniej. Kurs, który przyniesie korzyści każdemu bez względu na to czego się uczy i do czego dąży.


Oto mój wynik.. a jaki to kurs? O tym w kolejnym poście.

Tymczasem chętnie poznam Wasze doświadczenia, opinie i pytania dotyczące Coursery. Pozostawcie komentarz bądź odezwijcie się na czacie w dole strony! 

Nie zwlekaj, dołącz do tysięcy kursantów z całego świata już dziś!- Kliknij tu i przejdź do Coursery już teraz.


“Gra­nice mo­jego języ­ka są gra­nica­mi mo­jego świata.” – Ludwig Wittgenstein

Brak komentarzy: