Motywacja

[Motywacja][bleft]

Aplikacje do nauki języków

[Aplikacje][bsummary]

Kursy Językowe Online

[Kursy][twocolumns]

Rozrywka w i o języku obcym

[Zabawne][grids]

Dzieci

[Dzieci][bsummary]

Recenzje

[Recenzje][twocolumns]

Zagraniczny kącik muzyczny

[kącik muzyczny][grids]
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Dzień wolny od naukiNie nakladaj na siebie obowiazku wykonywania lekcji kazdego dnia a i od czasu do czasu pozwol sobie  na      lenistwo, opuszczenie "treningu". Kiedy wiemy, ze mozemy czasem opuscic naukę bez obowiazku odrabiania jej,  wtedy trudniej będzie się nam zniechęcić.

W treningu fizycznym wymagany jest conajmniej jeden wolny od cwiczen dzien na tydzien, aby miesnie mogly odpoczac i zregenerowac sie. Wtedy staja sie silniejsze. Nieustanny trening prowadzi do oslabienia-- wiecej wysilku - mniej postepu. Z mozgiem jest podobnie, moze sie zmeczyc skutkując utrudnioną koncentracją, rozkojarzeniem i problemami z zapamiętywaniem.
Warto co jakiś czas pozwolic sobie na ucieczkę od rutyny. Dobrze jest miec swiadomosc, ze po prostu mozna zrobic sobie od czasu do czasu wolne. Mozna tej mozliwosci nie wykorzystywac, ale wazne jest aby po prostu ja miec. Sama  swiadomosc takiej ewentualności odciaza umysl. Zdejmuje z nas niewidzialna bariere musu, ktora sama na siebie nalozylismy. Daje wiecej radosci z nauki. A gdy przytrafi się gorszy dzień, kiedy mamy chęć zrobić coś innego zamiast uczyć się, majac mozliwosc "wolnego ", nie zawiedziemy samych siebie, nie zniechęcimy sie i nie poddamy.
To bardzo wazna rzecz, wiedziec ze dzien, gdy ominelismy nauke nie jest dniem straconym, a wlasciwie moze nam nawet wyjsc na dobre! Bo wiedza sie "ulezy, przetrawi", mozg odpocznie..
Byle tylko nie bylo tych wolnych dni zbyt wiele!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 komentarze:

 1. Ostatnie zdanie ładnie podsumowuje całość :)
  Niestety te przerwy często lubią się przedłużać...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nauka ma być dla nas przyjemnością. Skoro przyjemność to musimy lubić naukę. Warto sprawić aby tych przerw jednak nie było a jeśli już... to rzeczywiście powinny być krótkie:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i nie powinno przerw być, ale życie jest nieprzewidywalne i czasem nie da się ich uniknąć oraz po prsotu czasem to jedyna możliwość na odświeżenie fascynacji i kontaktu z językiem.

   Usuń