Motywacja

[Motywacja][bleft]

Aplikacje do nauki języków

[Aplikacje][bsummary]

Kursy Językowe Online

[Kursy][twocolumns]

Rozrywka w i o języku obcym

[Zabawne][grids]

Dzieci

[Dzieci][bsummary]

Recenzje

[Recenzje][twocolumns]

Zagraniczny kącik muzyczny

[kącik muzyczny][grids]
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Chinese number gestures 中文数字手势fotografia pobrana ze strony www.blog.chinesehour.com
   Ukazane na fotografii gesty przedstawiaja w jaki sposob chinczycy za pomoca jednej dloni pokazuja cyfry od jednego do dziesieciu.  Gesty te uzywane sa bardzo czesto, aby nie dochodzilo do nieporozumien, np. gdy     w miejscu rozmowy jest duzy halas, m.in. w sklepach, na ulicy czy na spotkaniach biznsowych, aby miec pewnosc prawidlowej komunikacji. 
(Pomylic mozna szczegolnie latwo nr 4 z nr 10, wprawdzie tony sa rozne, jednak w codziennych sytuacjach latwo o nieporozumienie).

Ludzie innych narodowosci powinni uwazac na uzycie tych gestow, zwlaszcza amerykanie.
Wielu amerykanow ma w zwyczaju pokazywac numer 2 za pomoca ulozenia dloni, ktore odpowiada gestowi chinskiemu dla cyfry 8.. 
Na lektoracie wykladowca przytoczyl nam historie.. jak to grupa turystow amerykanskich poszla do baru, jeden z turystow wskazal kelnerowi w jego mniemaniu "2", jako liczbe piw, ktora zamawia. Kelner przyniosl oczywiscie nie dwa piwa, lecz osiem ; )Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

7 komentarzy:

 1. Taka mała anegdota z polakiem, który pojechał do UK. W międzyczasie poszedł do dentysty. Lekarz zadał pytanie: - Który ząb Pana boli? A że nasz kolega słabo znał język wskazał palcem na zęby i powiedział: - Ten. No i wyrwał mu dziesięć zębów. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybacz, że ten komentarz tak krótki, ale naprawdę nie wiedziałem co więcej napisać ;) Fajnie czasem poczytać o czymś o czym się nie ma zielonego pojęcia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma sprawy :) --> patrz na dlugosc mojego komentarza w odpowiedzi na anegdote realirka - tez nie wiedzialam co odpisac, ale smieszna ta anegdotka i chcialam cos odpowiedziec :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, ciekawe... ostatnio trochę bardziej zainteresowałem się chińskim po przeczytaniu o nim co nieco u ciebie, ogólnie zaczęła mnie interesować kultura wschodnia, mógłbym chłonąć i chłonąć...;) ale jednak wcześniej zabrałem się już za japoński i chyba na tym się na razie skupię, chiński zostawię sobie na deser:D
  BTW, 'terapia kakaowa' trwa i chyba rzeczywiście w jakimś stopniu pobudza, jednak nie jest to takie pobudzenie jak przy kawie, tu jest bardziej harmonijne, a nie gwałtowne, kakao raczej pozostanie w mojej diecie na jakiś czas;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dodam, że 10 można pokazać także krzyżując palce wskazujące obu rąk. Gest odzwierciedla znak 十.

  OdpowiedzUsuń