Motywacja

[Motywacja][bleft]

Aplikacje do nauki języków

[Aplikacje][bsummary]

Kursy Językowe Online

[Kursy][twocolumns]

Rozrywka w i o języku obcym

[Zabawne][grids]

Dzieci

[Dzieci][bsummary]

Recenzje

[Recenzje][twocolumns]

Zagraniczny kącik muzyczny

[kącik muzyczny][grids]
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Defense Language Institute Foreign Language Center


The Defense Language Institute Foreign Language Center (DLIFLC) jest uważane za jedną z najlepszych szkół nauki języków obcych. Szkoła uczy 23 języków i 2 dialektów. Uczniowie uczą się 7 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu + 2,3 godziny zadanej na noc pracy domowej. Kurs trwa od 26 do 64 tygodni w zależności od stopnia trudności języka.

DLIFLC przeznaczone jest dla wszystkich, któych praca związana jest z militarnymi i federalnymi siłami, m.in. dla zagranicznych studentów wojskowych, personelu cywilnego pracy w rządzie federalnym i innych organach ścigania, a także dla żołnieży i innych wojskowych, którzy zostaną wysłani na służbę do innego kraju.
Więcej o tym czym dokłądnie jest DLIFLC przeczytaj na About DLIFLC.

Wiele kursów i materiałów używanych przez DLIFLC jest dostępnych do nieodpłatnego pobrania ze strony DFLIFLC Language Resources  oraz FFLIFLC Products.

Najnowszy kurs nazywa się HEADSTART i składa się z 80 godzin uczących podstaw języka, kultury, ograniczonego czytania i pisania.

Pobrać ze strony możemy program Headstart2, który dostępny jest dla języków:
Chiński (Mandaryński)
Indonezyjski
Europejski Portugalski
Iracki
Koreański
Kurmanji
Pashto
Perski
Rosyjski
Niemiecki
Hiszpański
Swahili
Urdu
Uzbek
lista ta stopniowo będzie wzbogacana o kolejne języki

Program Headstart2 zaznajamia ucznia z ponad 1000 kluczowych słów i zwrotów oraz wyposaża ucznia w ważne środki komunikacyjne niezbędne do rozmieszczenia. ( Jak już wspomniałam, kurs jest przeznaczony zwłaszcza dla wojskowych, którzy wysłani będą na służbę do innego kraju)

Sama pobrałam Mandarin Chinese Headstart2 (http://hs2.lingnet.org/chinese.html)

Oczywiście słownictwo jest typu : "stój bo strzelam", ale nie tylko. Zwroty są bardzo podstawowe i użyteczne, dotyczące poszukiwania i udzielania pierwszej pomocy, nawiązywania rozmowy, uzyskania porządanej informacji itd.
Kurs możliwy do realizacji w przeglądarce internetowej, zawiera wiele nagrań, pdf-ów itd.

Wymowa jest bardzo czysta. Najpierw zdanie wypowiadane jest w normalnym tempie, po czym powtarzane jest powoli.

Oto jak wygląda Chinese Headstart Glossary(wstawiam Prt Sc dla tego programiku, przy czym to jest Glossary, a nie kurs!)
A poniżej już podgąd kursu(działa w przeglądarce internetowej):
Warto pobrać, aby sprawdzić i poddać indywidualnej ocenie. Profesjonalny, darmowy kurs o doskonałej jakości niezaprzeczalnie kryje potencjał.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


9 komentarzy:

 1. Ciekawe, może przetestuję wersję hiszpańską:)

  OdpowiedzUsuń
 2. hmmm.... gdzie ty to dziewczyno wynajdujesz???? ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kropelka - no zobacz, zobacz i daj znac co o tym sadzisz ;)

  holdenqu - ale to pytanie w pozytywnym tonie? czy raczej " co Ty dziewczyno tutaj za dziwactwa wstawiasz? :D co konkretnie masz na mysli, to i co jeszcze ?:D A tak powaznie to podczas poszukiwania materialów do nauki chinskiego zdarza sie ze natrafiam na różne cuda, chyba dlatego ze do nauki chinskiego jest dalej stosunkowo niewiele dobrych materialow w odniesieniu do calej masy kursow, ksiazek itd. do nauki innych jezykow. Z koeli jak cos jest dobre do chinskiego to zdarza sie ze oferuje tez analogiczne kursy do nauki innych jezykow, o i to mniej wiecej tak :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie znasz, ale zalinkuję i tak:
  http://ocw.mit.edu/courses/foreign-languages-and-literatures/ - kursy MIT dostępne za darmo do pobrania lub przeglądania (niektóre są pełniejsze, inne mniej) - znajdziesz tutaj tez chiński na dwa sposoby (regular i streamlined) :)
  Jest też FSI z kursami dostępnymi do pobrania - http://fsi-language-courses.org/ (tu mandaryński, ale jest też np. kantoński)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cześć

   albo ja jestem slepa, albo nie widze w ogóle video do kursów, np. spanish 1; coś zle robię?

   pozdrawiam
   anka

   Usuń
 5. Baal- ogromne dzieki :) teog pierwszego linku nie znalam, na ten drugi trafilam, ale nie przegladalam dokladniej zawartych tam materialow :)Ogromne dzieki! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny wpis - nie za długi, nie za krótki, podaje akurat tyle informacji, ile trzeba. A do tego kurs faktycznie ciekawy. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 7. zajęzykuj- dziękuję za komentarz i miłe słowa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pytanie: czy tam trzeba się rejestrować?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń