Motywacja

[Motywacja][bleft]

Aplikacje do nauki języków

[Aplikacje][bsummary]

Kursy Językowe Online

[Kursy][twocolumns]

Rozrywka w i o języku obcym

[Zabawne][grids]

Dzieci

[Dzieci][bsummary]

Recenzje

[Recenzje][twocolumns]

Zagraniczny kącik muzyczny

[kącik muzyczny][grids]
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Oficjalne 'otwarcie' Bloga o Języku Chińskim! i.. kilka planów na Nowy Rok??


-->Jak niektórzy zapewne wiedzą, w ciągu ostatniego czasu zastanawiałam się nad przekształceniem tego bloga w blog o języku chińskim. Wasze komentarze dały mi do myślenia i podjęłam decyzję o utrzymaniu 'Bloga o nauce języków obcych' w dotychczasowej formie. Jednocześnie zdecydowałam się na założenie nowego bloga poświęconego wyłącznie językowi chińskiemu.
Nowa strona wreszcie została wstępnie zorganizowana. Przeniosłam na nią wszystkie wpisy z tego bloga, które były związane z językiem chińskim. Pojawiło się już kilka nowych.
Zostały wzbogacone interesujące linki zewnętrzne do bardzo pomocnych narzędzi podczas nauki tego języka.
Nowy blog w zamyśle nie będzie tylko ogólnie o tym języku. Chcę opisywać tam wszystko co z nim związane - struktura, konstrukcje, objaśnienia, listy słownictwa ( mimo, że tych wynalazłam całą gromadę na stronach w języku angielskim), będę opisywać problemy, z którymi się zetknęłam, moje metody nauki, ciekawostki o języku, kulturze i życiu w Chinach. I wiele więcej- w skrócie, wszystko czym się zafascynuje, co mnie zajmie, nad czym będę się zastanawiała.
Zainteresowanie językiem chińskim w ciągu ostatnich lat zaczęło gwałtownie wzrastać. Stron w języku polskim na temat tego języka jako tako nie ma. ( właściwie znalazłam tylko jedną konkretną  stronę - http://www.jezyk-chinski.com/). Zatem być może moj blog okaże się pomocny. Chętnie też wymienię się doświadczeniami ze wszystkimi uczącymi się tego języka. Sama ciągle szukam rozwiązań, metod, materiałów itd. Jestem otwarta na wszelkie rady i sugestie =)

Ogłaszam oficjalne otwarcie mojego drugiego bloga!!!Zapraszam!A teraz  o kilku planach na rok 2011 :

Wiele osób snuje plany, wyznacza cele, a jaaa... nie do końca.
Nowy Rok zaczęłam pracowicie. Poświęciłam dużo czasu na naukę i jeszcze więcej na organizację obu moich stron. Strony są gotowe i nie zajmują mi już głowy. Teraz mogę się już spokojnie skupić na nauce.
A co z tą nauką? Jeszcze w zeszłym roku podjęłam się experimentum ukończenia metodą shadowing 3 kursów do trzech różnych języków.

Plany ze względu na okoliczności odmieniły się, oto moje plany na najbliższe 2 miesiące:
1. Ukończyć zaczęty metodą shadowing kurs podstawowy do języka niemieckiego( i opisać moje wrażenia dotyczące tej metody).
2 Kontynuować oglądanie serialu po hiszpańsku ( na ten temat w bliskim czasie też pojawi się wpis, ponieważ serial oglądam już wiele miesięcy i pojawiły się ciekawe obserwacje naukowe)
3. Oglądać serial po chińsku (rozpoczęłam serię trzy dni temu)
4. Codziennie zapisywać stronę A4 w języku chińskim.
5. Uczyć się chińskiego.
(6 greckiego nie licze, sam sie 'wucza')
(7 angielskiego nie licze, tv na okraglo po ang mam i na necie tez w sumie wszystko po ang)
To są moje cele, które bezwzględnie chce spełnić. Po za nimi jest jest jeszcze lista 'obok', bez priorytetu ważności, bez presji, na spokojnie, uda się? fajnie. Nie? To nic, innym razem. :
- przerabiać, przeglądać, powtarzać od czasu do czasu, kiedy będę miała chwilę i ochotę podręczniki Assimila zaawansowanego w kombinacji hiszp-ang i ang-hiszp
-czytać po włosku
-oglądać po francusku

Tyle na najbliższy czas. Później zobaczymy co dalej. Tymczasem, od jutra już mniej czasu z laptopem( organizowanie stron wiele czasu i energii mi ostatnio zajęło), od jutra przechodzę do wytworzenia nowej dziennej rutyny godzenia życia ze spełnianiem naukowych eksperymentów. :) 
Powodzenia Wszystkim w spełnianiu marzeń, założeń i misji językowych ( jak to określa 'khatzumoto' prowadzący stronę AJATT) ! =)


Wpisy powiązane tematycznie

4 komentarze:

 1. Nie zdążyłem zagłosować w pierwszej ankiecie, ale też uważam, że dobrym pomysłem było zostawić ten blog do celów ogólnojęzykowych, a dla języka chińskiego zorganizować specjalna przestrzeń. (Przestrzeń Językową? O_o Skąd ja to znam?). Dodaję chiński blog do obserwowanych i obiecuję śledzić. Chiński wprawdzie na razie poza orbitą moich zainteresowań, ale chociaż powierzchowna wiedza nie zaszkodzi, więc życzę obfitych notatek, bo tych nigdy za wiele o egzotycznych językach.

  Znalazłem kiedyś tę stronę: http://echinski.pl/. Znasz ją może?

  Trzymam kciuki za Misję 2011.

  OdpowiedzUsuń
 2. 谢谢 :)
  Dzieki za linka, nie znalam tej strony, przeszukiwalam google, ale nie natknelam sie na nia, dodam do odnosnikow na drugim blogu.

  I ja tez trzymam kciuki za Twoja misje 2011 i niecierpliwie sie ja poznac :)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. plany bardzo ambitne, cieszę się również, ze założyłaś drugiego bloga - zawsze coś więcej ciekawego do przeczytania;)

  OdpowiedzUsuń