Motywacja

[Motywacja][bleft]

Aplikacje do nauki języków

[Aplikacje][bsummary]

Kursy Językowe Online

[Kursy][twocolumns]

Rozrywka w i o języku obcym

[Zabawne][grids]

Dzieci

[Dzieci][bsummary]

Recenzje

[Recenzje][twocolumns]

Zagraniczny kącik muzyczny

[kącik muzyczny][grids]
Obsługiwane przez usługę Blogger.
O mnie
Witaj! 
Jestem Ev- Ewelina Evagelia Mylonaki.

Ja: 29 lat. Żona i matka trojga dzieci. Fascynatka kultur i języków obcych. Od 2007 roku żyje na obczyźnie, w Grecji. Zmagam się z dwujęzycznością moich pociech. Lubię malarstwo bizantyjskie, kino tajwańskie, sport i podróże.

Angielski, grecki, hiszpański, włoski, chiński, niemiecki oraz oczywiscie polski, to języki które mnie interesują. Język polski, grecki i angielski to języki mojej codzienności; hiszpański i włoski są językami, które niegdyś poznałam na poziomie zaawansowanym, a których znajomości aktualnie nie pogłębiam, w kontakcie z tymi językami ograniczam się do sporadycznych prób chronienia się przed ich zapomnieniem; język niemiecki i chiński mandaryński są językami, które chciałabym lepiej poznać, uczę się ich od lat i mam nadzieje kiedyś dojść do poziomu umożliwiającego swobodne funkcjonowanie w środowiskach chińsko- i niemiecko- języcznych.
  • samouctwo, samodoskonalenie, motywacja i organizacja. 
  • Blog poliglotki, która dzieli się wiedzą z zakresu jak się uczyć by się nauczyć.

Porady i recenzje zawsze opierają się na analizie skuteczności nauki w aspekcie funkcjonowania mózgu – by nauka i nauczanie były przyjemne, efektywne i szybkie. A także zrozumiałe dlaczego i w jaki sposób opisywane zjawiska skutecznie działają.

Oglądaj w języku obcym: blog z propozycją materiałów do słuchania i oglądania wspomagających naukę języków obcych. Materiały dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Filmy, seriale, darmowe online kursy nauki języków obcych; w językach obcych; z napisami w językach obcych; w wielu wersjach językowych;
Za(nie)dbana mama: Jestem szczęśliwa i usatysfakcjonowana macierzyństwem, życiem. Dalej dbam o własną pracę, edukację, hobby i siebie. Układanie codzienności tak by na wszystko znaleźć czas i nie zwariować to nie lada wyzwanie. Na przestrzeni lat wypracowałam sobie wiele sztuczek, by skrócić czas wykonywania wielu obowiązków, by polepszyć organizację funkcjonowania i wyglądu domu, by wyrwać z doby kilka chwil dla siebie i na własne egoistyczne zachcianki. Tak - dobrze czytasz- egoistyczne. Mama to nie robot. Kocha dzieci i męża, dba o nich - ale jej życie nie musi ograniczać się do bycia służącą i sprzątaczką, niewolnicą wszystkich. Dla własnego komfortu psychicznego, bezwzględnie, bez wyrzutów sumienia należy znaleźć czas po prostu dla siebie, i nie od święta, ale musi on być wpisany w program, tak jak inne obowiązki.
Za(nie)dbana mama to recenzje domowych niezbędników, domowe Spa, fitness, szybka kuchnia, rozwijanie pasji, kino romantyczne, wszystko w połączeniu z rodzicielskimi obowiązkami.

Zapraszam serdecznie do lektury bloga!
Zapraszam również do odwiedzenia innych stron mojego autorstwa.

Witam bardzo serdecznie!
Ev

evmylonaki@gmail.com